BAĞIMSIZ BAŞKAN “TEK DAYANAĞIM; KIRKLARELİ HALKI”

0
51
-Article Top-

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Genel Yayın Yönetmenimiz Faruk Ceylan’ın sorularını yanıtladı. Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu her türlü zorluğun üstesinden gelerek ikinci görev döneminde Kırklareli’nin potansiyelini en üst seviyeye çıkartacak projelerini hayata geçirmenin planlarını yapıyor.

Beş yıllık görev süresi boyunca Kırıkkale ile karıştırılmayan bir Kırklareli yaratmayı başaran Mehmet Siyam Kesimoğlu vatandaşların teveccühleri ile birlikte dört parti tarafından yapılan iki ittifakın arasından sıyrılarak Kırklareli Belediye Başkanı oldu. Kırklareli’nde yaşayan vatandaşların kendisine duyduğu güven duygusunu zedelememek için mesai kavramını bir kenara koyarak çalışan Mehmet Siyam Kesimoğlu “Bağımsız bir Belediye Başkanı olarak bazı konularda elimiz, kolumuz bağlı kalsa da vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini ulaştırmak için mücadele ediyoruz. Bu konuda mütevazi olmayacağım. Beş yılda başardıklarımız; Bizim yeniden bu makama gelmemiz konusunda ki en büyük referans oldu. Vatandaşlarımızın desteği ile birlikte ikinci görev süremde, çok daha başarılı işleri hayata geçireceğime inanıyorum” dedi.

-Article Inline-

“BELEDİYE MECLİSİ İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIMIZA EMİNİM”


Bağımsız Belediye Başkanı olmasının belediye meclisi ile ortak çalışması konusunda engel teşkil edeceği iddialarının doğruyu yansıtmadığını savunan Başkan Kesimoğlu “Kırklareli Belediye Meclisi’nde birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımızın hepsi, bu şehrin insanları tarafından bu göreve layık görüldüler. Vatandaşlarımızın iradesine, sandıktan çıkan sonuca bizim saygı göstermememiz gibi bir davranış biçimi olamaz. Biz demokrasiye ve onun tüm
getirilerine sadakatle bağlıyız. Belediye Meclisi’nde ki arkadaşlarımızın da aynı duygu ve düşüncelere sahip olduğunu biliyorum. Üzerimizde çok ciddi bir sorumluluk var. Belediyecilikte seçimler, sandıklar kapanana kadardır. Bütün siyasi söylemlerimizi, sandıklar kapandıktan sonra terk etmek durumundayız. Çünkü bu makam ve bu görevler üzerimize siyaseti değil, şehrimizin ve vatandaşlarımızın menfaatlerini öncelik olarak görmek gibi
bir sorumluluk yüklüyor. Bu nedenden ötürü şahsım ve Belediye meclisimizde görev yapan tüm arkadaşların bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceğinden, şehrimizin menfaatlerini öncelik olarak göreceğinden şüphe duymuyorum. Ortada şehrimiz ve vatandaşlarımız için olumlu bir fikir varsa bunun hayata geçirilmesi konusunda özveriyle hareket edeceğiz. Ancak ortada bir yanlış varsa, bu yanlışın kimin yanlışı olduğuna bakmadan, yine şehrimizin ve vatandaşlarımızın menfaatlerinin korunması konusunda bir bütün olarak hareket edeceğiz. Ben bu konuda, böyle bir bakış açısına sahibim. Dolayısıyla şuan için herhangi bir parti mensubu olmayışımın, şehrimizi ve vatandaşlarımızı layık olduğu hizmetler ile buluşturulmasının önünde bir engel olmadığını düşünüyorum” dedi.

“YENİ YAŞAM ALANLARI YARATACAĞIZ”

“Yaptıklarımız; Yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek yola çıkan ve bu söylemiyle binlerce Kırklarelili vatandaşı arkasından sürükleyen Kesimoğlu yeni dönemde hayata geçirmek istediği projeleri Genel Yayın Yönetmenimiz Faruk Ceylan’a anlattı. Başkan Kesimoğlu “Beş yılda dağ gibi sorunlar ile mücadele ettik. Bu beş yıllık süreç bize çok şey kattı. Müthiş tecrübeler edindik. Siyasi ve bürokratik engellemeler karşısında dik durduk. Kırklareli’mizin menfaatlerini bulunduğumuz her platformda, şiddetle savunduk. Şimdi yeni şeyler söylemek istiyoruz. Vilayet ve Cumhuriyet meydanlarında düzenlemeler yapacağız. Şehrimizin en işlek noktalarını, yeniden düzenleyerek vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız. Bu yaşam alanlarını yaratmak mecburiyetindeyiz. Vatandaşlarımızın ve özellikle gençlerimizin yeni yaşam alanlarına ihtiyaçları var. Ekonomik olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Ülke olarak ciddi bir sınav veriyoruz. Bu zorlu süreçten güçlenerek çıkarak, şehrimizi hak ettiği hizmetler ile buluşturmanın hesaplarını yapıyoruz. Gerekli kaynak aktarımını sağlayarak, şehrimizi kısa bir süre içerisinde yenilikler ile buluşturacağız. Bu hususta Otogar ve Kapalı Pazar yeri konusuna değinmekte fayda var. Ekonomik kriz nedeniyle faaliyete geçirme noktasında sıkıntılar yaşadığımız bu iki mega projemizi en kısa zaman içerisinde tamamlayacak ve Kırklareli halkının kullanımına kazandıracağız. İncidere projesini dile getirdik, bu projenin ne denli ciddi bir kazanım olacağını her platformda savunduk. Porsuk çayını tasarlayan proje ekibiyle ortak bir çalışma yürüterek, İncidere projesine yeni bir derinlik kazandıracağız. Bu projenin hayata geçirilmesi konusunda dönemin bakanı Veysel Eroğlu ile koordine içinde çalıştık. Şimdi bu projenin üzerine gideceğiz. Tüm bunlara ilaveten Tren Garı ve Rektörlük Kültür Merkezi’nin yeri konusunda ki girişimlerimizi de destekleyeceğiz” dedi.

“NÜKLEERSİZ BİR DÜNYA MÜMKÜN”

İğneada başta olmak üzere bölgemize yapılmak istenen termik ve nükleer santrallere ilişkin bir soruyu cevaplayan Başkan Kesimoğlu “Bu projeler kesinlikle bizim kabul edebileceğimiz projeler değildir. Buna bir önyargı ile yaklaştığımız düşünülmesin. Sanki burada bölgemizin menfaatlerine olacak bir proje yapılacakmış fakat biz bunun karşısında duruyoruz gibi bir
gerçeklik yok. Enerjiye karşı değiliz. Ülkemizin bu tarz projeler ile birlikte gelir yaratması konusuyla bir sıkıntımız yok. Buradaki temel sıkıntı; Artık bu tarz eskimiş teknolojilerin ve risklerin mantıklı olmadığı gerçeğidir. Bütün dünya nükleer enerjiden vazgeçmiş iken, Türkiye olarak bizim bu enerjiye yöneliyor oluşumuz mantıklı değildir. Dünya ile, tabiat ana ile ekosistem ile mücadele içerisine girerseniz, o savaşı kesinlikle kaybedersiniz. Yöre halkı olarak bu konuda ciddi bir bilince sahibiz. Topraklarımızı ve geleceğimizi, ciddi bir belirsizliğe terk edecek değiliz. Trakya bölgesini İstanbul’un ya da art niyetli yatırımcıların arka bahçesi yaptırmayacağız. Bunları neye güvenerek mi söylüyorum? Hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum Kırklareli halkının, desteğini arkamda hissederek böyle konuşuyorum” şeklinde görüş bildirdi.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz