-Article Top-

Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu , 40 yıldır tüm Belediye Başkanlarının  seçim vaadi olan ama bir türlü faaliyete geçmeyen yatırımların temelini atarak Kırklareli tarihine geçti. Kültür sanat alanında da, Kırklareli’ne kazandırdığı; Atatürk Evi, Ali Rıza Efendi Kültür Evi ve Zübeyde Hanım Kadın Spor Merkezi ile Yayla Mahallesini Kültür ve sanat merkezi haline getirdi.

-Article Inline-

Faruk CEYLAN-Kırklareli Otogarından Çöpten Elektrik Üretim Tesisine, Kapalı Pazar Yerinden Kamyon ve TIR Parkına, Katlı Oto Parktan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Şehit Göktan Özüpek Parkına kadar 50 Milyonluk tarihi yatırımlarla  Kırklareli tarihine mührünü vuran Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, 1 Ocak 2018 tarihinden  bu güne faaliyette olan Çöpten Elektrik Üretim Tesisi’nin resmi açılışını da gerçekleştirdi.

Trakya’da ilk ve tek, Türkiye’de  lisanslı tek tesis olan Çöpten Elektrik Üretim Tesisi için Trakya Haberci Gazetesi olarak  Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ile görüştük. Başkan Kesimoğlu yurt dışında birçok ülkede incelemelerde bulunduktan sonra  tesisin kurulumunu gerçekleştirerek 1 Ocak 2018 tarihinde faaliyete geçtiklerini belirtti.

Kesimoğlu, çöpten elde ettikleri elektrik üretimi ile ilgili olarak  sözlerine şöyle devam etti; “Kentimize kazandırdığımız çöpten elektrik üretim tesisi şu anda Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinin elektrik ihtiyacını  karşılıyor. Hedefimiz Kırklareli’nin diğer ilçelerinde çıkan tüm çöpleri bu tesiste toplayarak üretim kapasitemizi arttırmaktır. Kısa bir süre sonra Devlet’e elektrik satan bir Belediye olmayı planlıyoruz.

Alt yapısı 2000 KWh kapasiteli  olan tesisimiz yenilenebilir enerji kapsamında ilk etapta 850 KWh çevre dostu enerji üretiyor.

Temeli atılan ve inşaatı hızla devam eden tüm yatırımlarımızı  önümüzde ki yıl bitirerek hizmete sunmayı hedefliyoruz.

Bu arada  su arıtma tesisimizi baştan sona yenileyerek halkımıza temiz suyu kazandırdık. Ne mutlu bize ki, bu gurur hepimizin!” dedi.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz