Başkan Özalp “Gençlere Güvenimiz Tam!”

0
104
-Article Top-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Vize ilçesinde “Gençlik Yürüyüşü Etkinliği” düzenlendi.

Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Vize Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler ile birlikte Gençlik Yürüyüşüne katıldı.

-Article Inline-

Gençlik Haftası yürüyüşü Kapalı Spor Salonu önünden başladı. Atatürk Caddesi üzerinden devam eden yürüyüş, Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtına Vize Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra sona erdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp “19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 100’üncü yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Cumhuriyetin korunması, gelişmesi, çağdaş Uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşecektir. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, birlik ve beraberliğinizi koruyarak, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Sevgili gençler, Ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamızda siz gençlerin sayesinde olacaktır. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sizlere güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Vize halkının ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz