Çidem “Her Şart ve Koşulda Yaşamı Savunmaya Devam Edeceğiz!”

0
48
-Article Top-

Çevresel konulara göstermiş oldukları hassasiyet ile bilinen Trakya Platformu, Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası nedeniyle düzenlenen organizasyonda “Ekolojik Yıkımla Mücadele Ödülü”ne layık görüldü.

İstanbul Çevre Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası etkinlikleri kapsamında Trakya Platformu’na ödül verildi. Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı ve Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Göksal Çidem “Bu anlamlı ödülü bütün mücadele arkadaşlarım adına alıyorum” dedi.

-Article Inline-

Ödül töreninin ardından katılımcılara sunum gerçekleştiren Çidem “Trakya’nın genelinde verilen çevre mücadelesini bir bütünlük içinde bilimsel çalışmalar, hukuksal verilerle süreçlerin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Kırklareli Kent Konseyimizin özellikle de gençlerden oluşan Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma ve Çalışma grubunun saha faaliyetlerini Dokuzhöyük süreci, su tünelleri, anıt ağaçlar mağara,  yarasalar, karınca yuvalarının koruma kapsamında kullandığımızı tespit ve tescil sürelerini yakından takip ediyoruz. Trakya Platformu bilim ile hukuk kurullarının ve gönüllü akademisyenlerden oluşan Galeri Mağara Araştırma grubunun destek ve katkılarıyla  yapılan çalışmalarla ekolojik yıkıma karşı mücadele ediyoruz. Her şart ve koşulda yaşamı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz