Kesimoğlu Rüzgarı Fırtınaya Dönüştü

0
170
-Article Top-

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kesimoğlu tarafından yapılan mahalle ziyaretleri mitinge dönüşüyor. Başkan Kesimoğlu gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinde oldukça kendinden emin bir görüntü çiziyor.

Kırklareli Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeler ve vatandaşlarla kurduğu samimi iletişim şekli nedeniyle gittiği her yerde vatandaşların teveccühü ile karşılanan Başkan Kesimoğlu “Genel Merkezin kararını tanımıyorum” diyerek çıktığı yolda, her geçen gün halk rüzgarını arkasına alıyor. Başkan Kesimoğlu’nun sokağa çıktığı anda ki coşkusu ve heyecanı, destekçilerine de sirayet ediyor.

-Article Inline-

Bademlik ve Kocahıdır Mahallelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde binlerce vatandaşla birlikte adeta gövde gösterisi yapan Bağımsız Aday Kesimoğlu böylece CHP Genel Merkezi’ne de mesaj veriyor. Gittiği her yerde vatandaşlar Başkan Kesimoğlu’nun konuşmalarını sıklıkla “Vur vur inlesin, Ankara dinlesin” sloganlarıyla kesiyorlar.

Bağımsız Aday Kesimoğlu Bademlik Mahallesi ziyareti sırasında yaptığı konuşmada “Rızkımı Veren Hüda’dır. Kula Minnet Eylemem” şeklinde halka seslendi. Vatandaşlar ise “Her kesimin oğlu, Başkan Kesimoğlu” şeklinde slogan attılar. Başkan Kesimoğlu konuşması sırasında “Ben aday olurken verdiğim sözleri tuttum. Mış, miş, cak, cek gibi hayal vaatler ile vatandaşlarımı hiç kandırmadım. Bugün karşınızda yapacaklarımın teminatı yaptıklarımdır diyorum ve size yeni dönemde beş artı beş yeni proje ile şehrimizi özlem çektiğimiz gelişmişlik seviyesine getireceğimin sözünü veriyorum” diyerek vatandaşlardan bağımsız bir aday olarak oy istedi. Kesimoğlu konuşmasını “Gelin canlar bir olalım!” diyerek sonlandırdı.

BAĞIMSIZ ADAY EN YAKIN RAKİBİNDEN ON DÖRT PUAN ÖNDE!

Ulusal boyutta bir anket şirketinin yaklaşık on bin kişi ile görüşerek yaptığı araştırmaya göre; Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun en yakın rakibine yüzde on dört fark ile önde olduğu ortaya koyuldu.

Trakya Haberci Gazetesi olarak halkın nabzını tutmak için gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretlerinde halkın yarısından fazlasının Kesimoğlu’nu Belediye Başkanı olarak görmek istediğini tespit ettik. Gazetemizin son yaptığı araştırmalar ve anketler gösteriyor ki; Bağımsız Aday Kesimoğlu yüzde kırk bir, Derya Bulut yüzde otuz iki buçuk, Tuna Soykan ise yüzde yirmi dört oy oranına sahip.

ANKETLER “KESİMOĞLU” DİYOR

Yaptığımız sohbetlerde en çok üzerinde durulan konu; Kırklareli’ni Trakya Bölgesi’nin turizm merkezi haline getirmek için Atatürk Evi, Ali Rıza Efendi Kent Kültür Evi ve Yayla Mahallesi Restorasyonu gibi ciddi yatırımların şehrimize kazandırılmasına öncülük eden Başkan Kesimoğlu’nun en az bir dönem daha Belediye Başkanlığı yapması gerektiği oldu.

Yiyecek sektöründe uzun yıllardır Kırklarelili vatandaşlara hizmet veren bir esnaf “Atatürk Evi’ni bir yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde yüz binlerce kişi ziyaret etti. Şehrimize gelen yüz binlerce yerli ve yabancı turist köftemizi yedi, dükkanımıza girdi. Kırklareli’de alışveriş yaptı. Bugün kazandığımız para ile, beş yıl önce kazandığımız para arasında ciddi bir fark var. Kırklareli ekonomisinin canlanmasına imkan sağlayan Başkanımız kesinlikle bir dönem daha o koltukta oturmayı hak ediyor” dedi.

“KESİMOĞLU KIRKLARELİ EKONOMİSİNİ CANLANDIRDI”

Bağımsız Aday istifa ettiği partisi CHP tarafından karalama kampanyalarına ve seçimi provoke etme amacı taşıdığına dair iftiralara rağmen halkın desteğiyle gücünü rakiplerine gösteriyor. Hakkında yolsuzluk dedikoduları çıkartılan Başkan Kesimoğlu karalanmaya çalışıldıkça gerçekleri görenlerin omuzlarında yükseliyor. İnternet üzerinde sadece Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Tuna Soykan arasında yapılan ve yaklaşık bin kişinin oy kullandığı ankette Mehmet Siyam Kesimoğlu yüzde yetmiş iki, Tuna Soykan ise yüzde yirmi sekiz oy aldı.

CHP Genel Merkezi’nin ana kademeden gönderdiği Genel Başkan Yardımcıları ve Grup Başkan Vekilleri, Tuna Soykan’ın seçim yarışında geride kalmasına engel olamadılar. Halk “Kılıçdaroğlu kendisi neden Kırklareli’ne gelmiyor? Biz biliyoruz. Çünkü; Tepkilerden korkuyor ve kaybedilmiş bir yarış için buraya gelmiş olmak istemiyor” diyor. Seçime az günler kala Kırklareli’ne geleceği iddia edilen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce de dört kez Kırklareli’ne geleceğini söylemiş ancak her seferinde iptal etmişti. Halk, bu sefer de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kırklareli’ne gelmeyeceğinden emin. Seçmen; CHP Adayı Soykan ve Genel Merkez yöneticilerinin parti içi siyasetten başını kaldıramamış olmasını eleştiriyor.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz