Nazif Karaçam Ağabeyimizi Kaybettik

0
353
-Article Top-

Kırklareli’nin yaşayan hafızası, koca Çınar Nazif Karaçam artık yok. Onu Atatürk sevgisi ve bizlere kazandırdığı eserlerle yad edeceğiz.  

Faruk CEYLAN-Hürriyet Gazetesi Yazarlarından, hemşehrimiz  Yalçın BAYER’ in Kırklareli’nin YAŞAYAN HAFIZASI diye tanımladığı Araştırmacı Yazar Nazif KARAÇAM’ı kaybettik.

-Article Inline-

18 Nisan 1930 tarihinde Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Poyralı köyünde dünyaya gelen Araştırmacı Yazar ve Gazeteci Naif Karaçam, 88 yıllık ömrünün 70 yılından fazlasını yazarak geçirdi.

Merhum  Nazif Karaçam ile Yeni Sabah Gazetesinin  Bölge Müdürlüğünü yaptığım 18 Kasım 2011 yılında söyleşide bulunmuş ve bu söyleşiyi gazetemde yayınlamıştım.

Bir sonra ki sayımızda, Nazif Karaçam ile 1983 yılında  yaşadığım, benim için tarihi değere sahip bir anımı ve merhumun hayatını geniş olarak yayınlayacağım.

Trakya Haberci Gazetesi olarak, Nazif Karaçam ağabeyimize rahmet ve mağfiret, İlke ağabey ve Ümit arkadaşım başta olmak üzere kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Başın sağ olsun Kırklareli.

 

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz