Rüşvet Operasyonunda 14 Kişi Tutuklandı

0
768
-Article Top-

Kırklareli, Edirne ve İpsala Gümrük Kapılarında Rüşvet Operasyonu gerçekleştirildi. 14 kişi tutuklandı

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Yunananistan ve Bulgaristan sınır kapıları; Edirne Kapıkule, Kırklareli Dereköy ve İpsala kapılarında, TIR geçişlerinde tırlardan rüşvet aldıkları gerekçesiyle gözaltına alın 9 gümrük memuru ile toplamda 14 kişi tutuklandı. Olayın gözaltına alınan bir şüphelinin whatsapp kaydında rüşvet verdiğini belirten görüşme sonrası ortaya çıktığı öğrenildi.

-Article Inline-

Edirne Kapıkule Sınır Kapısından 2 ay önce giriş yapan yolcu otobüsünde 12 faturasız elektrikli bisiklet bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın ardından 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli Ö.A.’nın cep telefonunda whatsapp görüşmelerinden, gümrük memurlarının rüşvet aldığı ve TIR şirketinin iş takipçilerinin gümrük memurlarına rüşvet verdiği tespit edildi. Soruşturmayı derinleştiren Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Telefon görüşmelerinde isimleri bulunan; Edirne Kapıkule, Kırklareli Dereköy ve İpsala sınır kapılarında görevli 9 memur ve memurlara rüşvet verdiği iddia edilen, şirketin 5 iş takipçisi, rüşvet operasyonunu düzenleyen Trakya Gümrük Kaçakçılık, İstihbarat Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındılar.

İfadeleri alınan şüpheli 9 gümrük memuru rüşvet almak, suçundan, 5 iş takipçisi şüphelide rüşvet vermek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz