SAYDIK MI? SAYDIK…

0
229
-Article Top-

Oy pusulasında bağımsız adaya ayrılan sütunun dışına çıkmadan, bağımsız aday amblemi yuvarlağının altına vurulan tercih mühürleri geçersiz sayıldı. Yasa tarafından geçerli sayılan 1751 oy YSK tarafından alınan kararla iptal edildi. Bunun üzerine bir de “bağımsız” kelimesinin yarattığı karışıklık var. 2014 yerel seçimlerinde 20 oy alan Bağımsız Türkiye Partisi bu seçimlerde 1243 oy aldı. Şaşırtıcı değil mi? Bu karışıklığı da hesaba kattığımızda toplamda 3000 civarı zayi oyu olan Mehmet Kesimoğlu 248 oy farkla Belediye Başkanlığı yarışının kazananı oldu.
Yüksek Seçim Kurulundan, kullanılan oyların tamamının sayılması kararı çıkınca, seçimi kazanmış olmanın sevincini yaşayamayan Kesimoğlu, meydanlarda başarı ile verdiği mücadeleyi bu defa da masa başında verdi. Kesimoğlu, 3 gün süren oy sayımı sonucunda 112 oy farkıyla masa başı sınavından da geçti ve yeni dönem için ikinci defa başkanlık koltuğuna oturdu.
Halkın tercihi Mehmet Kesimoğlu, seçim sürecinde 4 partiye karşı tek başına savaş verdi. Diğer adaylar partilerinden, hatta birliktelik sağladıkları ittifaklarından güç alırken o halka güvendi, gücünü halktan aldı, eşi Sibel Hanımı yanına alarak meydanlara çıktı. Danışmalığını da oğlu Burak yaptı.
Mekanı Cennet olsun merhum Muzaffer Ender, 51 yıl önce iktidar ve muhalefet partilerine baş kaldırıp Bağımsız aday olarak seçimi kazanmış, Belediye Başkanlığı koltuğunu merhum Mehmet Akyürek’ten devralarak tarihe geçmişti. Mehmet Akyürek o dönemde iktidarın Adalet Partisi Belediye Başkanıydı. Kesimoğlu da 51 yıl sonra aynı başkaldırıda bulundu; “ Halkımızla birlikte tarih yazacağız. Tarih de bizi yazacak .” dedi ve imkansızı gerçekleştirerek tarihe adını yazdırdı.
Bağımsız aday olmak, takdir edersiniz ki her babayiğidin harcı değildi. Hiç kimse 4 partiye karşı savaşma kararı almanın bir yürek işi olmadığını söyleyemez. Boyu kadar yüreği olan bu adam tek başına yola çıktı, halkın gücü ile deyim yerindeyse 4 partiyi de sandığa gömdü ve halkın gücünün önünde durmanın mümkün olamayacağını ispatladı.
Daima Haktan ve haklıdan yana taraf olan Trakya Haberci gazetesi ekibi olarak, seçim sürecinde sokaktaki vatandaşla bütünleştik. 50 yıldır gerçekleştirilemeyen yatırımları hayata geçiren, halkın sevgisinde boğulan Kesimoğlu’nun, seçim tarihinden çok önce bu seçimi kazanarak yeniden Belediye Başkanı seçileceğini, MHP&Ak Parti ittifakının 2’nci, CHP’nin en az oyla sonuncu olacağını yazdık. “İnanmayın bunlar asparagas haberler.” dediler. Kesimoğu’nun 3-4 bin oy alacağını söyleyen, balonunun söndüğünü iddia edenler doğrucu oldu, biz yalancı!
Hakaret boyutunda eleştiriler aldık. Tehdit edildik. Mehmet Kesimoğlu’na atılan çamurların, mesnetsiz iftiraların, karalamaların fazlası gazetemize ve şahsımıza yapıldı. Aldırmadık, biraz oradan biraz buradan yazıp herkese şirin görünme gayreti ile kıvırmadık. Yılmadık ve son ana kadar dik durduk. Cesaretle doğruları yazmaya devam ettik. Çünkü doğruları yazmak da herkesin işi değildir. Bu da yürek işidir ve o yürekte zaten Trakya Haberci ekibinde var.
Doğru tespitlerimiz ile bu çerçevede yazdığımız yazılar okuyucularımız tarafından büyük takdir gördü. Aylık 30 bin olan okunurluk oranımız 150 binlere yükseldi ve tüm Trakya’ya ulaştık. Yalan haber yazan bir gazete bu rakamlara nasıl ulaşır? Birileri kabul etmek istemese de bu rakamlar bizim doğruları yazdığımızın göstergesi oldu.
Seçim takviminin son 11 gününe geldiğimizde, kimse net olarak fikrini ortaya koyamazken, “Seçimi Kesimoğlu Kazanır” başlıklı köşe yazımı yazdım ve noktayı koydum. Gördüğünüz gibi haksız çıkmadım…
4 partiyi sandığa gömerek seçimi kazanan Mehmet Kesimoğlu’nu kutluyor, Kırklareli’ni, Kırıkkale ile karıştırılmaktan kurtaran hizmetlerinin devamını diliyorum.
Teşekkürler Trakya Haberci’nin tiryakileri değerli okuyucularım. Teşekkürler Kırklareli, teşekkürler Trakya.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz