SOKAK HAYVANLARI ÇORLU BELEDİYESİ’NE EMANET

0
113
-Article Top-

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, hayvan ve halk sağlığına yönelik koruyucu çalışmalar kapsamında faaliyetlerine devam ediyor.

İl Tarım Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenen, 2 veteriner hekim, 1 büro görevlisi, 7 işçi ve 2 hayvan nakil aracı ile hizmet veren Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi, vatandaşların ve can dostların yardımına koşuyor.

-Article Inline-

Can dostlarımıza gözü gibi bakan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi, 2019 yılı itibariyle 415 hasta ve yaralı hayvanı tedavi ederek sağlığına kavuştururken 208 sahipsiz hayvanı da aşıları ve karneleri ile birlikte sahiplendirdi.

Veterinerler bu süreçte 171 sokak hayvanını steril şartlarda kısırlaştırıp küpe ve çip takma işlemi gerçekleştirdi. Ayrıca 252 hayvan kuduz yönünden aşılanıp paraziter ilaçlamaları yapılarak sağlıklı hâle getirildi.

Geçici Hayvan Bakımevi’nde görevli personeller vatandaşlardan gelen 403 adet talep ve şikâyeti değerlendirerek çözüme ulaştı. Veteriner hekimler ve görevli personel bu süreçte ayrıca 160 öğrenciyi Bakımevi’nde ağırlayarak onlara hayvanlar ve bakımları konusunda bilgiler verip çocuklara hayvan ve doğa sevgisi aşılanması konusunda katkıda bulundu.

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ayrıca rutin olarak sokak hayvanları için çok sayıda kedi ve köpek kulübesi, mama ve su kabı yaptırarak şehrimizin muhtelif noktalarında konuşlandırılması işlemlerine de devam ediyor.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz