UTANÇ VESİKASI!

0
136
-Article Top-

Geçtiğimiz gün sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız canlı yayın ile duyurduğumuz Karahıdır Korusu’nda gerçekleştirilen ağaç katliamına tepkiler çığ gibi büyüyor.

BOTAŞ tarafından yapılan doğal gaz boru hattı döşeme çalışmaları kapsamında geçiş güzergahı içerisinde bulunan alan, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçsızlaştırıldı. Karahıdır Korusu’nun giriş kısmının sağ tarafında kalan ve geniş bir bölüm üzerinde bulunan ağaçlar, doğal gaz boru hattı güzergahında bulunması gerekçe gösterilerek kesildi. Yaklaşık 800 metre uzunluk ve 40 metre genişlikte bulunan tüm ağaçların, bitkilerin ve çeşitli hayvanların katledilmesine tepki gösteren vatandaşlar, söz konusu işlemin hiçbir mantığa uymadığını belirtiyorlar.

-Article Inline-

Karahıdır Korusu’nun Kırklareli ve Kırklarelili vatandaşlar için bulunmaz bir nimet olduğunu savunan vatandaşlar, doğal gaz borularının geçiş güzergahında bulunan ağaçlık alanda yapılan ağaç katliamına tepki gösteriyorlar.

Yaptığımız canlı yayın sonrasında gazetemiz ile irtibata geçerek fikir beyan eden vatandaşlar “Karahıdır Korusu’nun doğal ekosistemine böyle ciddi bir zararın verilmesini vicdanımız kabul etmiyor. Bu alan, şehrimizin akciğeridir. Karahıdır Korusu, gelecek planlamamız açısından altın değerinde bir fırsattır. Nitekim Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, seçim öncesinde açıkladığı projelerde buraya da yer vermiş ve burası için hazırlattığı ‘KırklareliPark’ isimli çalışmasını tüm kamuoyuyla paylaşmıştı. Vatandaşların piknik yapmak ve nefes alma ihtiyacını karşılamak için kullandığı Karahıdır Korusu’nun altından, facia yaratma ihtimali olan doğal gaz borularının geçirilecek olması hangi mantığa sığıyor? Buna ‘dur’ diyecek, bu hareketin mantıksızlığını haykıracak bir Allah kulu yok muydu? Ağaçları katlettiler, can güvenliğimizi hiçe saydılar ve bodoslama bir şekilde koca bir alanı dümdüz ettiler! Bu saçmalığa onay veren ve alet olan herkes yaptığı yanlışın hesabını vermelidir” şeklinde konuştular. Ayrıca vatandaşların ortak temennisi yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi ve bilinçsizce ağaçsızlaştırılan alanın yeniden yeşillendirilmesini sağlamak oldu.

Bizlerde Trakya Haberci Gazetesi olarak bu katliamı kınadığımızı yineliyor, konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz