Vali Bilgin “Kahramanlarımızı Saygıyla Anıyoruz”

0
82
-Article Top-

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

“19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 100’üncü yılını hep birlikte kutlamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz” diyerek sözlerine başlayan Kırklareli Valisi Osman Bilgin “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da başlattığı Kurtuluş Mücadelesi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır” dedi.

-Article Inline-

Vali Bilgin tarafından yayınlanan yazılı kutlama mesajının devamında “Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.

Sevgili Gençler, sizlere düşen en büyük görev bu aziz vatanı geliştirerek, güzelleştirerek gelişmiş bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan sizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek en başta gelen görevinizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Kırklarelili hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadeleri kullanıldı.

-Article Bottom-

CEVAP VER

Yorumunuzu ekleyiniz!
Lütfen adınızı giriniz